• Samsun
  • Son Güncelleme 18:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçilere müjde Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Çiftçi destek kredisini hayata geçiriyoruz. Kişi başına 250 bin lira verilecek. Faizi 9,75 vadesi 36 aya kadar olacak” dedi.
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması'na katıldı. Burada konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çiftçiden tüketiciye uzanan aşamanın hiçbir halkasını atlamadan, sistemi bir bütün olarak geliştirecek adımlar atıyoruz. Çiftçilerimize destek olmanın gayreti içindeyiz. Çiftçiyi ihmal eden, geleceğini ihmal etmiş demektir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl sevkiyatının sekteye uğramasının açlık tehdidini ortaya çıkardığına dikkat çekerek “İnsanlığı büyük bir krizin eşiğinden kurtardık” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: "Çiftçi destek kredisini hayata geçiriyoruz. Kişi başına 250 bin lira verilecek. Faizi 9,75 vadesi 36 aya kadar olacak. İkinci müjdemiz, Tarımsal KOBİ Kredisi'dir. Kredimizin üst limiti 15 milyon lira, devlet tarafından ödenen kısmı dışındaki yıllık faiz oranı yüzde 4,75'tir.

(Tarım Borç Transferi Kredisi) Üst limiti 5 milyon lira olacak bu kredinin de faiz oranı yüzde 9,75 ve vadesi 60 aydır. Yatırım kredilerinde 10 yıla, işletme kredilerinde 24 aya kadar vade uygulanabilecektir. Ziraat Bankası Genel Müdürümüze, genç ve kadın çiftçi kredi limitlerini 500 bin liradan 1 milyon liraya çıkaralım diyorum. Ziraat Bankamız yanında Ziraat Katılım'ın da çiftçilerimize düşük maliyetli finansman sağlayabilmesini temin edecek düzenlemeyi inşallah hayata geçireceğiz."

Yorum Yap