• Samsun
  • Son Güncelleme 14:39
Bakan Dönmez açıkladı: Aralıkta doğal gazda fiyat değişikliği olmayacak Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Birçok ülkeden yeni kaynak noktaları oluşturduk. Sistemi aldık. Bunlar sayesinde inşallah bu kışı bir sıkıntı yaşamadan atlatacağız. Aralıkta bir fiyat değişikliği olmayacak" dedi.
 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı bir televizyon programda, Karadeniz gazının sisteme verilmesine ilişkin boru döşeme işinin bittiğini, sahadaki keşifle birlikte ülkeye 25-30 yıl yetecek bir kaynağa ulaşılmış olduğunu açıkladı.

Bakan Dönmez, bütün işlemlerin tamamlandığında hedefin bu gazı 2023 martında tüketiciyle buluşturmak olduğunu söyleyerek “İlk etapta 10 milyon metreküple başlayacağız. 2023 yılındaki hedef üretimimiz bu. Sonra yine sahada hem deniz tarafından hem kara tarafında kapasite artış çalışmaları devam edecek. 4 yıl sonra günlük 40 milyon metreküpe çıkmış olacağız. O rakam itibarıyla baktığımızda aslında konutlarda kullanılan gazın tamamını Karadeniz'den üretebilir hale geleceğiz” dedi.

Söz konusu sahada keşfedilen gazla birlikte en az 25-30 yıl yetecek kaynağa ulaşılacağını İfade eden Bakan Dönmez, "Birçok ülkeden yeni kaynak noktaları oluşturduk. Sistemi aldık. Bunlar sayesinde inşallah bu kışı bir sıkıntı yaşamadan atlatacağız. Aralıkta bir fiyat değişikliği olmayacak" şeklinde konuştu.

 

 

Yorum Yap