SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 13:39
Bakan Akar’dan sert açıklama Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Anlamsız bahanelerle TSK’nın komuta kademesini hedef alanları, haksız ve ölçüsüz açıklamalarla kendi siyasi polemiklerine konu etmek isteyenleri, TSK’nın başarılarında büyük pay sahibi olan İHA/SİHA’lar ile onları üretenlere çamur atanları kınıyoruz ve asil milletimizin takdirlerine havale ediyoruz” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Çekya,'nın başkenti Prag'da askeri törenle karşılandı. Bakan Akar'ı, askeri tören düzenlenen Vaclav Havel Havalimanı'nda Çekya Savunma Bakan Yardımcısı Daniel Blazkovec, Türkiy'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve diğer yetkililer karşıladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Akar’ın açıklamasından satır başları ise şöyle:

“Anlamsız bahanelerle TSK’nın komuta kademesini hedef alanları, haksız ve ölçüsüz açıklamalarla kendi siyasi polemiklerine konu etmek isteyenleri, TSK’nın başarılarında büyük pay sahibi olan İHA/SİHA’lar ile onları üretenlere çamur atanları kınıyoruz ve asil milletimizin takdirlerine havale ediyoruz”

“Ülkemizin göz bebeği ordumuzun her türlü günlük polemiklerin ve siyasi ihtirasların dışında tutulması, siyasete malzeme edilmemesi, herkesten en doğal beklentimizdir”

"Yurt içinden bazılarının ülkemizin savunma sanayii alanında ulaştığı seviyeden rahatsız olmaları ve bunu açıkça dile getirmeleri kabul edilemez. Büyük bir talihsizlik, yerli ve milli emek ve başarıya saygısızlıktır"

"Millet iradesinin temsilcisi olması gerekenlerin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin her zamankinden daha fazla moral ve motivasyona ihtiyaç duyduğu bir dönemde kahraman ordumuzu ve şerefli mensuplarını hedef alan yaklaşımlarını şiddetle kınıyoruz"

"Anlamsız bahanelerle TSK’nın komuta kademesini hedef alanları, haksız ve ölçüsüz açıklamalarla kendi siyasi polemiklerine konu etmek isteyenleri, TSK’nın başarılarında büyük pay sahibi olan İHA/SİHA’lar ile onları üretenlere çamur atanları kınıyoruz ve asil milletimizin takdirlerine havale ediyoruz”

 

0 Yorum

Yorum Yap