SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 08:49
15 Temmuz şehidinin annesi: 5 evladımdan 1’ini vatan için verdim Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

İstanbul’da 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Sevgi Yeşilyurt'un (45) Samsun'da yaşayan annesi 76 yaşındaki Gülbeyaz Yeşilyurt, “Benim 5 evladım vardı 1’ini vatan için verdim. Vatan sağ olsun” dedi.

İstanbul'da 15 Temmuz darbe girişiminde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde vurularak şehit olan Sevgi Yeşilyurt'un Alaçam ilçesinde yaşayan annesi Gülbeyaz Yeşilyurt, yaşadığı acı ve gururu anlattı. Yeşilyurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı sonrasında kızının evinden dışarı çıkarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne gittiğini belirterek “Köprüye gittikten sonra orada kurşunla vuruluyor. Olayları duyunca kızıma telefonla ulaşmaya çalıştım. Ancak telefonu başka birisi açtı ve bana kızımın yaralandığını ve hastaneye götürüldüğünü söyledi. Diğer kızımı aradım ve damadıma hastanelere bakmasını söyledim. Sonra hastanede mordaki listede ismini gördük. Haberi geldi” diye konuştu.

‘Kızım çok vatansever biriydi’
 

Kızının atılgan bir karaktere sahibi olduğunu belirten Yeşilyurt, “İki tane çocuğu vardı. Öldüğünü ilk duyduğumda dünya döndü bir kere. Ama ecel çekti. O gece evinde yatağında yatmadı dışarı gitti. Çok vatansever, yurdunu çok severdi. Cumhurbaşkanımızı çok severdi. Çalışıp emekli olmuştu. Tam rahat edecekti. 15 Temmuz’da hem üzüntülüyüz hem de gururluyuz. Şehit annesi olmanın gurur var.  6 yıl oldu. Ne tez geldi dersin ama acı ilk günkü gibi. Ölmedikten sonra evlat acısı hiç çıkmaz. Kolay değil ama Allah sabrını veriyor” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

‘Vatan sağ olsun’

“Vatan sağ olsun. Kızımın vatan uğruna gitti. Benim 5 evladım vardı 1’ini vatan için verdim. Olmasaydı ne yapacaktım. Allah bana verdi bende vatan için verdim. Vatan olmayınca millet olmaz. Her zaman da derim Vatan sağ olsun. Türk halkına derim ki vatanımızı, ezanımızı bayrağımızı koruyalım. Allah düşmana fırsat vermesin.”  

0 Yorum

Yorum Yap