SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 10:31
Samsun'da Bu Hafta Görseli
ETKİNLİKLER

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Etkinlikler…

 

Ufuk Çizgisi – Ufuk Özkan

Tür: Gösteri

Ufuk Çizgisi, Samsun Atakum Ata Sahne Sanat Merkezi'nde sizlerle!

3 Haziran 2024 Pazartesi – 20:30

Bilet Al

 

 

Emir Can İğrek

Tür: Konser

Emir Can İğrek, 5 Haziran akşamı 19 Mayıs Üniversitesi Mehmet Yalçın Taşmektepligil Kapalı Spor Salonu'nda sizlerle…

5 Haziran 2024 Çarşamba – 20:45

Bilet Al

 

 

Samsun Gençlik Festivali 2024 – Kombine

Tür: Müzik

Karadeniz’in en büyük müzik festivali Samsun Gençlik Festivali 06-07-08-09 Haziran tarihlerinde Sheraton Grand Beach'te gerçekleşecek! 
 

Program Çok Yakında!

6 – 7 – 8 – 9 Haziran

Bilet Al

 

 

Bir Kaos Ya Da Sükût

Tür: Tiyatro

Yaş sınırı bulunmamaktadır.
Süre: 
55 Dakika / Tek Perde

Sevgili seyircilerimiz hepiniz hoş geldiniz. Bugün sizin karşınıza çok da alışık olmadığınız bir tarzda çıkıyoruz. Bugüne kadar izlediğiniz tarzlardan biraz farklı. Size yine bir hikaye anlatacağız. Bu zaten tiyatronun olmazsa olmazı. Ama sadece anlatacağız. Hikayemiz Osmanlı Dönemi’nin İstanbul’unda geçmektedir. Yeni açılan bir bankanın bir grup çılgın tarafında soyulma girişimini izleyeceksiniz. Acaba sadece girişim mi? Neyse lafı fazla uzatmadan hikayemize başlayalım. Buyurun.

31 Mayıs 2024 Cuma – 20:00

Bilet Al

 

 

Oyuncaklar Ülkesi  

Tür: Çocuk Oyunu

Yaş Sınırı: 3-8 Yaş arası seyirciler için uygundur.
Süre: 40 dakika

Dedesi ve Ananesinin kitabında yer alan OYUNCAKLAR ÜLKESİ ’ne olan yolculuğunda Yusuf’a eşlik eden Okan oyuncaklara pek de hoş davranmaz. Oyunumuza seyirci olarak çocuklarla beraber oynanan oyunlarla yüreği yumuşayan Okan, oyuncakların ve arkadaşlıkların kıymetini bilmeyi öğrenir…

1 Haziran 2024 Cumartesi – 13:00

Bilet Al

 

 

Ah Şu Büyükler

Tür: Tiyatro

Yaş Sınırı Bulunmamaktadır.
Süre: 70 Dk.

Hayal Atölyesi Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu (12-18 yaş) gururla sunar.
Ah Şu Büyükler, usta yazar Turgut Özakman'ın Ah Şu Gençler oyununa nazire olarak yazılmış, gençlerin gözüyle büyükleri eleştiren müzikli güldürü.

1 Haziran 2024 Cumartesi – 20:00

Bilet Al

 

 

Memurin Faslı

Tür: Tiyatro

Yaş sınırı bulunmamaktadır.
Süre:
 70 Dakika / Tek Perde

Geleneksel orta oyunu tipleri ile günümüzün modern insanını birleştirdiğimiz, 6 hiciv sunuyoruz sizlere! Hayal ile gerçek arasındaki bağını yitirmiş bir memur, ömrünü eşeklikle heba etmiş bir hayalet, hakları için debelenen bir grup işçi, sahibinin sesi bir dalkavuk, tetikte bir kalabalık ve barınağa terkedilmiş rus tazısı İvan'ın hikayesi. Al gözüm seyreyle! Geleneksel orta oyunu tipleri ile günümüzün modern insanını birleştirdiğimiz, 6 hiciv sunuyoruz sizlere! Hayal ile gerçek arasındaki bağını yitirmiş bir memur, ömrünü eşeklikle heba etmiş bir hayalet, hakları için debelenen bir grup işçi, sahibinin sesi bir dalkavuk, tetikte bir kalabalık ve barınağa terkedilmiş Rus tazısı İvan'ın hikayesi. Al gözüm seyreyle!

6 Haziran 2024 Perşembe – 20:00

Bilet Al

 

 

Ruh Öküzüm

Tür: Tiyatro

Yaş Sınırı: 7+
*Finitolar Yapım için Yaş Sınırı: 13+
Etkinlik Süresi: 120 Dakika/ 2 perde

8. sezonuyla Türkiye’nin dört bir yanında sahne alan ‘Ruh Öküzüm’ Büyük Anadolu Turnesi’nde…
Kadın - Erkek ilişkileri üzerine tatlı bir komedi hikayesi olan bu komedi oyunu ile hem çok eğlenecek hem de kendinizden çok şey bulacaksınız!
Erkan Karadeniz’in yazıp yönettiği ve Tuğçe Karabayır ile beraber sahne aldıkları ‘Ruh Öküzüm’ seyircisini bekliyor!

6 Haziran 2024 Perşembe – 20:00

Bilet Al

 

 

 

Dokuz Sanat Kişisel Gelişim Kursu Yıl Sonu Karma Sergisi ve Enstrüman Dinletisi

Tür: Sergi ve Müzik

TC MEB Özel Dokuz Sanat Kişisel Gelişim Kursu’nun bu sene 2. kez düzenleyeceği yıl sonu ‘Karma Sergisi ve Müzik Öğrencilerinin Enstrüman Dinletisi’ 1 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 13.30’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilecektir.

Sanat Atölyesi öğrencilerinin yıl boyunca sergiledikleri çaba ve yeteneklerini paylaşmaları için mükemmel bir fırsat sunuyor. Sanatın ve müziğin bir araya geldiği bu özel günü kaçırmayın.

Etkinlik ücretsizdir.

1 Haziran 2024 Cumartesi – 13:30

Bilet Al

 

 

Bir Yaz Akşamı Beraber ve Solo Şarkılar Konseri

Tür: Konser

Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, müzikseverleri büyüleyici bir yaz akşamı konserine davet ediyor. “Bir Yaz Akşamı Beraber ve Solo Şarkılar” adlı bu özel konser, Klasik Türk Müziği’nin en güzel eserlerini bir araya getiriyor. Konser, Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nin etkileyici atmosferinde gerçekleşecek ve unutulmaz bir müzik deneyimi sunacak.

Bu özel konser, Klasik Türk Müziği’nin zengin repertuarını dinleyicilere sunmayı amaçlıyor. Hem koro hem de solo performansların yer alacağı bu gece, müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.

Bu muhteşem konseri kaçırmamak için biletlerinizi önceden ayırmayı unutmayın. Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun “Bir Yaz Akşamı Beraber ve Solo Şarkılar” konseri, müzikseverlere unutulmaz bir deneyim sunacak.

7 Haziran 2024 Cuma – 20:00

Bilet Al

 

Sinemalar…

 

Furiosa: Bir Mad Max Destanı

Tür: Macera

Dünya çökerken, genç Furiosa Nice Annelerin Yeşil Diyarı’ndan kaçırılır ve Savaş Lordu Dementus liderliğindeki büyük bir Motorcu Sürüsü'nün eline düşer. Çorak Topraklar'da ilerlerken, Ölümsüz Joe'nun başkanlık ettiği Kale'ye gelirler. İki diktatör egemenlik için savaşır. Bu sırada Furiosa eve dönüş yolunu bulmak çabalarken birçok sınavdan sağ çıkmak zorundadır.

Yönetmen: George Miller
Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Tom Burke, Chris Hemsworth

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Şeytan Tohumları

Tür: Korku

Edward, kız arkadaşıyla birlikte köklerinde saklı olan gizemi çözmek için Portekiz'in gizemli dağlarına doğru bir yolculuğa çıkar. Bu seyahat, onu uzun zamandır görmediği annesi ve ikiz kardeşiyle buluşturacaktır. Yıllar sonra yeniden bir araya gelen aile, ilk başta sevgi dolu bir atmosferde geçmişin acısını unutmaya çalışır. Fakat bu ev, Edward'ın hayal ettiği gibi masum bir yer değildir.

Yönetmen: Gabriel Abrantes
Oyuncular: Anabela Moreira, Brigette Lundy-Paine, Carloto Cotta

Bilet Al

 

 

Yapay Sevgilim

Tür: Romantik

Charles bir kadın avcısı, Elaine ise bir servet avcısıdır. İkili, birlik olup kendi robot ikizlerinin peşine düşmek zorunda kalınca gerçek aşkın nasıl bir şey olduğunu öğrenmeye başlarlar.

Yönetmen: Anthony Hines, Casper Christensen
Oyuncular: Jack Whitehall, Paul Rust, Shailene Woodley

Bilet Al

 

 

Gizlenen

Tür: Korku

Eşinden boşanmak üzere olan yazar Demet Işıklıgil in hayatı, son kitabının yayından kaldırılmasıyla beraber iyice sıkıntıya girmektedir. Hayli zor günler geçiren Işıklıgil, psikoloğunun da tavsiyesiyle bir müddet şehirden uzaklaşarak sessiz bir yere yerleşir ancak burada da yalnız değildir.

Yönetmen: Levent Demirci, Battal Karslıoğlu
Oyuncular: Murat Deniz, Arzu Suriçi Kireççi, Yağmur Şahin

Bilet Al

 

 

Karganın Uykusu

Tür: Dram

İşlev görmeyen bir maden aktarım tesisinde müdür olarak çalışan Nasip, çocukluğundan beri yaşadığı uyurgezerlik sorunu ile baş etmeye çalışmaktadır. Karısının şüpheli ölümünden sonra derin bir yalnızlığın ve sessizliğin içine gömülür. Köyde çıkan söylentilere kulak tıkayan Nasip, yedi yaşındaki oğlu İsmail'e iyi bir baba olamayacağını düşünür. Onu, kendisinin olmayacağı bir dünyaya hazırlamaya çalışırken bir taraftan da ona sahip çıkacak bir aile arayışına girer.

Yönetmen: Tunahan Kurt
Oyuncular: Alperen Aktaş, Nesrin Yari, Ahmet Ağgün

Bilet Al

 

 

Keçigiller

Tür: Animasyon

Ormanın kalbinde bir savaş! Shuai Jiao Ninja öğrencileri, aç kurt ve çetesine karşı antik dövüş sanatlarını kullanarak barışı savunuyor.

Yönetmen: Farzad Dalvand, Kianoush Dalvand

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Ammon

Tür: Korku

Filmde kabuslarla boğuşan bir müzik akademisi öğrencisinin kabuslarını merak edip araştırmaya başlamasıyla diğer evrenlerde yaşayan öfke şeytanları cinleri ile karşılaşıp başı belaya girer, ardı arkası kesilmeyen olaylar yüzünden işler sarpa sarar yıllar önce yapılan büyüler yüzünden cinlerle yasadıkları esrarengiz olaylara şahit olduklarını anlatıyor.

Yönetmen: Celal Demirtaş
Oyuncular: Güldemet Durukan, Fırat Tosun, Mehmet Cula

Bilet Al

 

 

Biaz: Kara İyenin Laneti

Tür: Korku

Üniversitede dişçilik fakültesinde okuyan dört yakın arkadaş finallerinden sonra streslerini atmaya karar verir ve ruh çağırma ayini düzenlerler. Eski bir kara büyü kitabı kullanarak mitolojik bir varlık çağırırlar. Başlangıçta eğlenceli gibi görünen bu ayin, ölüm kalım savaşına dönüşür. Gençler, geçmişin lanetini çözmek ve karanlığın gücüyle başa çıkmak için umutsuz bir mücadeleye girerler.

Yönetmen: Erkut Altındağ, Volkan Özgümüş
Oyuncular: Tutku Ulus, Ceren Sönmez, Kutay Kalabalık

Bilet Al

 

 

Hayali Arkadaşlar

Tür: Aile

Film, unutulmuş HARK'ları çocuklarla yeniden buluşturmak için büyülü bir maceraya atılırken, herkesin hayali arkadaşlarını ve bu süper güçle neler yaptığını görebildiğini keşfeden bir kızın hikâyesini konu alıyor.

Yönetmen: John Krasinski
Oyuncular: Ryan Reynolds, Cailey Fleming, John Krasinski

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Ziyaretçiler: Bölüm 1

Tür: Korku

Korku üçlemesinin ilk filminde, tatile çıkan genç bir çiftin yolculukları sırasında arabaları bozulur ve geceyi şehirden uzakta bir Airbnb evinde geçirmek zorunda kalırlar. Gayet sakin başlayan geceleri 3 maskeli katilin gelmesiyle kabusa döner.

Yönetmen: Renny Harlin
Oyuncular: Gabriel Basso, Madelaine Petsch, Rachel Shenton

Bilet Al

 

 

Birader  

Tür: Komedi

Film, Dr. Yusra için hırsızlık operasyonlarını yürüten İsmail ve Hegazy'nin hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Karim El Sobky
Oyuncular: Amr Youssef, Amina Khalil, Mohamed Mamdouh

Bilet Al

 

 

Tombul Mombul Takımı: Sırt Sırta

Tür: Animasyon

Tombul Mombul Takımı: Sırt Sırta, büyük bir tehlike ile karşı karşıya olan şehrini kurtarmak için zorlu bir maceraya atılan Combat Wombat'ın hikayesini konu ediyor. Kötü bir teknoloji dehası, şehri bir metaevren simülasyonuna dönüştürmekle tehdit eder. Bu durum üzerine Combat Wombat, şehri kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Yönetmen: Tania Vincent, Ricard Cussó

Bilet Al

 

 

Alem-i Cin 5: Azap

Tür: Korku

İstanbul’da yaşayan Aslı yıllardır görüşmediği babasının ölüm haberini alması üzerine 20 yıldır görmediği köyüne dönmek ve engelli kardeşiyle ilgilenmek zorunda kalır. İlk fırsatta İstanbul’a dönmenin planını yapsa da babasının ölümünün ardında tüm köylünün sakladığı büyük bir günahın olduğunu anlayınca köye çöken cinlerin laneti ve köy halkıyla mücadele etmeye karar verir.

Yönetmen: Ahmet Arslan
Oyuncular: Merve Özel, Levent Çakır, Özcan Varaylı

Bilet Al

 

 

Eclipse

Tür: Belgesel

İzmir’den beş jimnastikçi tarihi bir başarıyla 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanır, ancak karşılarına eşi benzeri görüşmemiş bir engel çıkar; Covid-19. Pandemi nedeniyle tarihinde ilk kez ertelenen olimpiyatlarda hayallerine tutunup Türkiye’nin ilk olimpiyat madalyasını alabilmek için karantina, deprem, sakatlıklarla geçen zorlu bir yılın üstesinden gelmeye çalışırlar.

Yönetmen: Efe Öztezdoğan, İpek Kent
Oyuncular: Ferhat Arıcan, Adem Asil, Ahmet Önder, İbrahim Çolak, Nazlı Savranbaşı, Göksu Uçtaş Şanslı

Bilet Al

 

 

Yurt

Tür: Dram

Yakın zamanda kendini İslam’a adamış babasının zoruyla, erkeklerin kaldığı bir dini yurda yerleştirilen Ahmet, alıştığı sıcak aile ortamından koparılmanın çaresizliğini yaşar. Bir yandan babasının beklentilerini karşılamanın ağırlığı altında ezilirken, bir yandan da okul ve yurt arasındaki ikili hayatında izolasyon ve baskılarla karşılaşır. Aidiyet duygusunu hepten yitiren Ahmet’in tek sığınağı ise, yurdun tecrübeli öğrencisi Hakan olur ve birlikte kuralları çiğnedikleri bu genç adamın yarattığı heyecan ve özgürlük onu ilk kez kendi seçimlerini yapacağı bir yola sürükler.

Yönetmen: Nehir Tuna
Oyuncular: Can Bartu Aslan, Ozan Çelik, Doğa Karakaş

Bilet Al

 

 

Tarot

Tür: Korku

Bilmeyerek lanetli kartlarda hapsolmuş tarif edilemez bir kötülüğü serbest bırakan arkadaşlar, birer birer kendi kaderleriyle yüzleşirler ve Tarot okumalarında önceden belirlenen gelecekten kaçmak için ölüme karşı bir yarışa girerler.

Yönetmen: Spenser Cohen, Anna Halberg
Oyuncular: Humberly González, Jacob Batalon, Alana Boden

Bilet Al

 

 

Rekabet

Tür: Romantik

Film, yaşadığı sakatlık sonrası tenisi bırakmak zorunda kalan ve koçluk kariyerine başlayan Tashi'nin kendisini içerisinde bulduğu aşk üçgenini konu ediniyor.

Yönetmen: Luca Guadagnino
Oyuncular: Zendaya, Josh O'Connor, Mike Faist

Bilet Al

 

 

Meraklı Kedinin 10 Yaşamı

Tür: Animasyon

Şımarık ve bencil bir kedi olan Beckett, ne kadar şanslı bir hayata sahip olduğunun farkında değildir. Dünyadaki arıları kurtarmak için deneyler yapan, tatlı ve çalışkan sahibi Rose’un aksine Beckett’ın hayatı sadece yiyerek ve yatarak geçmiştir. Bir gün 9.canını da kaybedince, eski hayatına geri dönebilmek için yeniden şans ister. Sempatikliği sayesinde bunu başarır, dünyaya geri döner ancak her seferinde farklı bir hayvan olarak.

Yönetmen: Christopher Jenkins

Bilet Al

 

 

Kung Fu Panda 4

Tür: Animasyon

Ejderha Savaşçı Po’yu, eşsiz cesareti ve çılgın dövüş sanatları yetenekleriyle kötü adamları alt ettiği ölüme meydan okuyan üç maceradan sonra, kader yeniden çağırır...

Yönetmen: Stephanie Stine, Mike Mitchell
Oyuncular: Jack Black

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

*Garfield

Tür: Animasyon

Karikatürist Jim Davis tarafından 1978 yılında yaratılan ve hikâyeleri karikatür sayfalarından televizyona kadar uzanan Garfield'ın animasyon filmi, kayıp babası Vic ile yolları yeniden kesişen Garfield'ın, arkadaşı Ollie ile birlikte yaşadığı maceraları konu ediniyor.

Yönetmen: Mark Dindal

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

*Exhuma

Tür: Korku

Film, paranormal birtakım olaylarla çevrili olan varlıklı bir ailenin çocuklarını kurtarmak için yükselen genç şaman ikilisi Hwa Rim ve Bong Gil'den yardım alması sonrasında gelişen olayları konu almaktadır.

Yönetmen: Jae-hyun Jang
Oyuncular: Kim Go-eun, Lee Do-hyun

Bilet Al

 

 

*Kara Ayin

Tür: Korku

Küçük oğlunu 5 yıl önce kaybetmesinin ardından suçluluk duygusu altında ezilen genç bir anne, oğlunun geri getirebilmenin yollarını aramaya başlar. Oğlunun ruhu ile iletişime geçebilmek için, ona sunulan bir ayine katılmaya karar verir. Bu ayine katıldıktan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Yönetmen: Thomas Marchese
Oyuncular: Anna Camp, Jennifer Lafleur, John Ales

Bilet Al

 

 

*Karanlıktan Kaçış

Tür: Suç

Başarılı gazeteci Anıl, yaşadığı büyük ihanetin ardından derin bir bunalıma sürüklenir ve şehrin karmaşasından uzaklaşarak sakin bir orman evine yerleşir. Ancak beklenmedik bir kaza sonucu tanıştığı Esin, Anıl'ın planlarını alt üst eder. Esin, amnezi hastası olmasıyla birlikte, peşindeki tehlikelerden kaçarken Anıl'ın da hayatını alt üst eder. Anıl, Esin'i saklamak zorunda kalır ve bu kaçış onları beklenmedik bir yolculuğa sürükler.

Yönetmen: Tolga Toga
Oyuncular: Serhat Teoman, Saygın Soysal, Tuvana Türkay

Bilet Al

Bilet Al

 

 

*Şeytanla Bir Gece

Tür: Korku

Johnny Carson'ın rakibi Jack Delroy, ülke çapındaki uykusuzluk çekenlerin uzun süredir güvendiği bir arkadaş olan 'Gece Baykuşları' adlı ortak talk showa ev sahipliği yapmaktadır. Ancak dizinin reytingleri Jack'in karısının trajik ölümünden sonra düşer. Talihini tersine çevirmek için çaresiz kalan Jack, 31 Ekim 1977'de eşi benzeri olmayan bir Cadılar Bayramı özel etkinliği planlar ama kötülüğü Amerika'nın oturma odalarına salmak üzere olduğundan habersizdir.

Yönetmen: Cameron Cairnes, Colin Cairnes
Oyuncular: Laura Gordon, Ian Bliss, David Dastmalchian

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

*Mendebur

Tür: Korku

Filmde altı üniversiteli arkadaşın yıllar sonra bir araya gelerek Malatya’ya kamp yapmaya gitmeye karar verirler kamp alanında bir gecede başlarından geçen gerilim korku ve macera dolu bir hikayeyi anlatıyor.

Yönetmen: Ali Aslan
Oyuncular: Aslı Bekiroğlu, Ahmet Kayakesen, Cem Özer

Bilet Al

 

 

*The Hope

Tür: Dram

Edebiyat dünyasına damga vuran eserini yayınlamasının üzerinden yıllar geçtiği hâlde henüz yeni kitabını tamamlayamayan yazar Adil Deniz'e alzheimer teşhisi konduktan sonra yıllardır gizlenen sır ortaya çıkar. Diğer taraftan ilgisiz erkek arkadaşı Taşkın'dan hamile kalan Serap için babasının hastalığı, zor günlerin sadece başlangıcıdır. Ünlü editör Dina, Amerika'da dünyaya getirdiği kızı Alix'i söylemeye mecbur kaldığı yalanlarla büyütmüştür. Kanser hastalığının son evresinde kızına her şeyi anlatır ve pek çok insanın hayatını değiştirecek bir emaneti Türkiye'ye götürüp Adil'e ulaştırmasını vasiyet eder. Artık Alix, bilmediği bir ülkede tanımadığı insanlar arasında kendisini kabul ettirmek zorundadır.

Yönetmen: Servet Aksoy
Oyuncular: Mehmet Ali Erbil, Gizem Denizci, Alix Kermes

Bilet Al

 

 

0 Yorum

Yorum Yap