SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 09:29
Samsun'da Bu Hafta Görseli
ETKİNLİKLER

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Etkinlikler…

 

39 Buçuk Basamak

Tür: Tiyatro
John Buchan’ın 39 BASAMAK adlı romanından;
Yazan /Yöneten: Oğuz Utku GÜNEŞ
Yönetmen Yardımcısı: Olga ÜNAL
Reji Asistanı: Gökhan Efe ŞENYAPAR
Dekor Kostüm Tasarımı: Makbule MERCAN
Işık Tasarımı: Ayşe AYTER
Müzik Tasarımı: Vehbi Can UYAROĞLU
Afiş Tasarımı: Sezen ÖZYILDIZ
Dekor Kostüm Asistanı: Semih BAŞARI

Oyuncular: Berk YAYGIN, Deniz ÖZMEN, Murat AKKOYUNLU, Pelin PELİN
Bluebandman: Vehbi Can UYAROĞLU
Blueman: Ömer DİNAR

‘’Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol.’’  
‘’Neyin peşindeysen o’sun sen.’’

24 Mayıs 2024 Cuma – 20:30

Bilet Al

 

 

19 Mayıs Akşamları Konserleri

Tür: Konser

Osman Nihat AKIN 

Mustafa Nafiz IRMAK

Besteleri 

Solistler

Serkan VAROL

Özge ALTINTAŞ 

F.Eylem SEZGİN 

Erdem ÖZYAVUZ

24 Mayıs 2024 Cuma – 20:00

Bilet Al

 

 

Aladdin’in Sihirli Lambası  

Tür: Çocuk Oyunu

Yaş Sınırı: 3 yaş ve üzeri
Süre: 55 dk.

Kötü kalpli büyücü vezir Cafer, esrarengiz Mucizeler Mağarası'na girebilmeye ve oradaki sihirli lambayı almaya layık olan tek kişinin Agrabah sokaklarında yaşayan, iyi yürekli, sokak çocuğu Aladdin olduğunu öğrenir. Aladdin, pazarda kılık değiştirerek gezen prenses Yaseminle tanışır ve ona aşık olur. Vezir Cafer'in ısrarı ile girdiği mağarada Aladdin önce uçan bir halı bulur sonra da sihirli lambanın gücünü keşfeder. Lambayı ovması ile hayatı değişen Aladdin'in şimdi çılgın ve şekilden şekle giren bir cini vardır. Cin ona üç dilek hakkı verir, ama kendisi de on bin yıldır esir olduğu lambadan özgür kalmayı hayal etmektedir. Cin ile bir anlaşma yapan Aladdin, ilk iki dileğinden sonra son dileğini onu serbest bırakmak için kullanmayı kabul eder ve ilk dileğini bir prens olmak için kullanır. Cin'in de yardımıyla Aladdin artık bir prenstir. Ama onu tanıyan ve tuzak kuran Vezir Cafer kendi hain amaçları için lambanın peşindedir. Şimdi Aladdin’in onları yenmesi, güzel prensesin kalbini kazanması, Cin'i serbest bırakması ve en sonunda görünüşte değil, yüreğinde prens olduğunu kanıtlaması gerekmektedir.

25 Mayıs 2024 Cumartesi – 13:00

Bilet Al

 

 

Okulumuz Orman

Tür: Çocuk Oyunu

Samsun Devlet Opera ve Balesi

27 Mayıs 2024 Pazartesi – 13:00

Bilet Al

 

 

Bir Kaos Ya Da Sükût

Tür: Tiyatro

Yaş sınırı bulunmamaktadır.
Süre: 
55 Dakika / Tek Perde

Sevgili seyircilerimiz hepiniz hoş geldiniz. Bugün sizin karşınıza çok da alışık olmadığınız bir tarzda çıkıyoruz. Bugüne kadar izlediğiniz tarzlardan biraz farklı. Size yine bir hikaye anlatacağız. Bu zaten tiyatronun olmazsa olmazı. Ama sadece anlatacağız. Hikayemiz Osmanlı Dönemi’nin İstanbul’unda geçmektedir. Yeni açılan bir bankanın bir grup çılgın tarafında soyulma girişimini izleyeceksiniz. Acaba sadece girişim mi? Neyse lafı fazla uzatmadan hikayemize başlayalım. Buyurun.

31 Mayıs 2024 Cuma – 20:00

Bilet Al

 

 

Saraydan Kız Kaçırma

Tür: Opera

Bir İspanyol soylusu olan Belmonte, korsanlar tarafından kaçırılarak uşağı Pedrillo ve hizmetçisi Blondchen ile birlikte Osmanlılara satılan sevgilisi Konstanze’yi aramak ve kurtarmak üzere Osmanlı topraklarına, Selim Paşa’nın köşküne gelmiştir. Selim Paşa, Belmonte’den ve vatanından koparıldığı için mutsuz olan Konstanze’ye asil ve özel bir ilgi göstermekte, Konstanze ise Paşa'dan hem çekinmekte hem de ona saygı duymaktadır. Pedrillo’nun nişanlısı Blondchen'da gözü olan Paşa’nın uşağı Osmin, eserin sonuna dek bu iki genç çiftin kaçış planlarını alt üst etmeye çalışacak, ancak tam amacına ulaştığını düşündüğünde Paşanın âlicenap davranışı sonucu gençler birbirine kavuşacak, Osmin ise bu sonuca katlanmak zorunda kalacaktır.

25 Mayıs 2024 Cumartesi – 20:00

Bilet Al

 

 

Samsun Kent Orkestrası

Tür: Konser

Samsun’un müzikal ruhu, Samsun Kent Orkestrası ile yine dolu dolu bir konserle yaşanacak! Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde 26 Mayıs Pazar günü saat 20:00’de gerçekleşecek bu özel konserde, şehrin en yetenekli müzisyenleri sahne alacak.

Samsun Kent Orkestrası, geniş repertuarıyla dinleyicilere unutulmaz bir müzikal deneyim sunacak.

26 Mayıs 2024 Pazar – 20:00

Bilet Al

 

 

Maximum Gençlik Festivali

Tür: Festival

Mayıs ayında gençlerin heyecanla beklediği Maximum Gençlik Festivali kapılarını aralıyor! Bu festivalde gençler, hikayelerinin peşinden koşarak kültür, sanat, spor ve müzikle buluşacaklar.

Maximum Genç Kredi Kartı sahipleri için festival biletinde özel bir ayrıcalık var! Biletix’in resmî web sitesinden Maximum Genç Kredi Kartı ile satın alınan biletler, harcama sonrası kart sahiplerine iade edilecek. Böylece festival keyfi, kart sahipleri için bir adım daha özel hale geliyor.

29 Mayıs 2024 Çarşamba – 16:00

Bilet Al

 

 

Sinemalar…  

 

Hayali Arkadaşlar

Tür: Aile

Film, unutulmuş HARK'ları çocuklarla yeniden buluşturmak için büyülü bir maceraya atılırken, herkesin hayali arkadaşlarını ve bu süper güçle neler yaptığını görebildiğini keşfeden bir kızın hikâyesini konu alıyor.

Yönetmen: John Krasinski
Oyuncular: Ryan Reynolds, Cailey Fleming, John Krasinski

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Üç Silahşörler: D’artagnan

Tür: Macera

Cesur bir genç olan D’artagnan, bir kadını kaçırılmaktan kurtarmaya çalıştığı sırada yaralanır ve ölüme terkedilir. Kendine gelip Paris’e vardığında saldırganları bulmaya çalışır. Bu arayışın onu ülkesinin geleceğinin tehlikede olduğu gerçek bir savaşın kalbine götüreceğinden habersizdir. Kral’ın tehlikeli bir cesarete sahip üç silahşörü olan Athos, Porthos ve Aramis ile ittifak kuran D’artagnan, Kardinal Richelieu’nun karanlık entrikalarıyla karşı karşıya kalır. Ancak D’artagnan, Kraliçe’nin hizmetkarı Constance’a delicesine aşık olduğunda kendini büyük bir tehlikeye atar. Çünkü onu, can düşmanı haline gelecek olan Milady de Winter’ın peşine düşüren de bu tutkudur.

Yönetmen: Martin Bourboulon

Oyuncular: François Civil, Vincent Cassel, Romain Duris

Bilet Al

 

 

Ziyaretçiler: Bölüm 1

Tür: Korku

Korku üçlemesinin ilk filminde, tatile çıkan genç bir çiftin yolculukları sırasında arabaları bozulur ve geceyi şehirden uzakta bir Airbnb evinde geçirmek zorunda kalırlar. Gayet sakin başlayan geceleri 3 maskeli katilin gelmesiyle kabusa döner.

Yönetmen: Renny Harlin
Oyuncular: Gabriel Basso, Madelaine Petsch, Rachel Shenton

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Alem-i Cin Azap 5: Azap

Tür: Korku

İstanbul’da yaşayan Aslı yıllardır görüşmediği babasının ölüm haberini alması üzerine 20 yıldır görmediği köyüne dönmek ve engelli kardeşiyle ilgilenmek zorunda kalır. İlk fırsatta İstanbul’a dönmenin planını yapsa da babasının ölümünün ardında tüm köylünün sakladığı büyük bir günahın olduğunu anlayınca köye çöken cinlerin laneti ve köy halkıyla mücadele etmeye karar verir.

Yönetmen: Ahmet Arslan
Oyuncular: Merve Özel, Levent Çakır, Özcan Varaylı

Bilet Al

 

 

Birader

Tür: Korku

Film, Dr. Yusra için hırsızlık operasyonlarını yürüten İsmail ve Hegazy'nin hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Karim El Sobky
Oyuncular: Amr Youssef, Amina Khalil, Mohamed Mamdouh

Bilet Al

 

 

Dünya Malı- Eksi Bir

Tür: Komedi

Vural, ustası Suphi'yi hapse attıran Küt Haluk'un kumarhanesinde çalışmak zorunda kalır. Haluk'un Barnabas İncili'ni çalmayı planladığını öğrenen Vural, ustasının intikamını almak için beklediği fırsatı yakalar. Vural, İncil'in peşindeki ajanların ve mafyanın yanı sıra kendi iç çatışmalarıyla da yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Yönetmen: Uğur Akkaya
Oyuncular: Berk Hakman, Asena Tuğal, Erkan Köse

Bilet Al

 

 

Becky’nin Gazabı

Tür: Korku

Neo-Nazilerin iki yıl önce evlerine saldırması sonucunda ailesini yitiren 16 yaşındaki Becky, o zamandan beri koruyucu ailelerin yanında kalmaktadır. Günün birinde, kendilerine “Asil Adamlar” diyen bir grup adamın, köpeği Diego’yu kaçırması ise onun için bardağı taşıran son damla olur. Köpeğini geri almaya çalışan Becky, gerekirse bu uğurda ortalığı kan gölüne çevirmeye kararlıdır.

Oyuncular: Matt Angel, Lulu Wilson, Courtney Gains, Seann William Scott

Bilet Al

 

 

Tombul Mombul Takımı: Sırt Sırta

Tür: Animasyon

Tombul Mombul Takımı: Sırt Sırta, büyük bir tehlike ile karşı karşıya olan şehrini kurtarmak için zorlu bir maceraya atılan Combat Wombat'ın hikayesini konu ediyor. Kötü bir teknoloji dehası, şehri bir metaevren simülasyonuna dönüştürmekle tehdit eder. Bu durum üzerine Combat Wombat, şehri kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Yönetmen: Tania Vincent, Ricard Cussó

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Yurt

Tür: Dram

Yakın zamanda kendini İslam’a adamış babasının zoruyla, erkeklerin kaldığı bir dini yurda yerleştirilen Ahmet, alıştığı sıcak aile ortamından koparılmanın çaresizliğini yaşar. Bir yandan babasının beklentilerini karşılamanın ağırlığı altında ezilirken, bir yandan da okul ve yurt arasındaki ikili hayatında izolasyon ve baskılarla karşılaşır. Aidiyet duygusunu hepten yitiren Ahmet’in tek sığınağı ise, yurdun tecrübeli öğrencisi Hakan olur ve birlikte kuralları çiğnedikleri bu genç adamın yarattığı heyecan ve özgürlük onu ilk kez kendi seçimlerini yapacağı bir yola sürükler.

Yönetmen: Nehir Tuna
Oyuncular: Can Bartu Aslan, Ozan Çelik, Doğa Karakaş

Bilet Al

 

 

Eclipse

Tür: Belgesel

İzmir’den beş jimnastikçi tarihi bir başarıyla 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanır, ancak karşılarına eşi benzeri görüşmemiş bir engel çıkar; Covid-19. Pandemi nedeniyle tarihinde ilk kez ertelenen olimpiyatlarda hayallerine tutunup Türkiye’nin ilk olimpiyat madalyasını alabilmek için karantina, deprem, sakatlıklarla geçen zorlu bir yılın üstesinden gelmeye çalışırlar.

Yönetmen: Efe Öztezdoğan, İpek Kent
Oyuncular: Ferhat Arıcan, Adem Asil, Ahmet Önder, İbrahim Çolak, Nazlı Savranbaşı, Göksu Uçtaş Şanslı

Bilet Al

 

 

Maymunlar Cehennemi: Yüzyıllık Krallık

Tür: Bilim Kurgu

Maze Runner üçlemesine imzasını atan Wes Ball’un yönettiği film, Sezar’ın saltanatını takip eden birkaç neslin gelecekte, baskın tür olan maymunların uyumlu bir şekilde yaşarken insanların gölgede yaşamaya mecbur kaldığı bir dünyaya seyircileri davet ediyor.

Yönetmen: Wes Ball
Oyuncular: Kevin Durand, Owen Teague, Freya Allan

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Süper Ajan Bernard: Görev Mars

Tür: Animasyon

En şanssız ajan olan Bernard, tanınırlığını yeniden kazanmak için Mars görevine gizlice girer, ancak beklenmedik bir şekilde Mars'taki gizemli dünyaya girer ve yakalanacak Marslı canavarla arkadaş olur. Ajan onuru ve dostluğu arasında eşi benzeri görülmemiş bir sınavla karşı karşıya kalacaktır.

Yönetmen: Zyang Yang

Bilet Al

 

 

Çingene Kızı Zeugma  

Tür: Komedi

Amerika'dan Gaziantep Zeugma müzesine getirilen çingene kızı mozaiğini herkes heyecanla beklemektedir, Müze müdürü Esra ve güvenlik görevlisi Zeki kadar heyecanlı birileri daha vardır: Barbaros ve adamları... Mozaik bir anda ortadan kaybolunca herkes birbirinden şüphelenmeye başlar, peki mozaiği kim çalmıştır?

Yönetmen: Kamil Çetin
Oyuncular: İnan Ulaş Torun, Altan Erkekli, Aysel Nazim

Bilet Al

 

 

Tarot

Tür: Korku

Bilmeyerek lanetli kartlarda hapsolmuş tarif edilemez bir kötülüğü serbest bırakan arkadaşlar, birer birer kendi kaderleriyle yüzleşirler ve Tarot okumalarında önceden belirlenen gelecekten kaçmak için ölüme karşı bir yarışa girerler

Yönetmen: Spenser Cohen, Anna Halberg
Oyuncular: Humberly González, Jacob Batalon, Alana Boden

Bilet Al

 

 

Dublör  

Tür: Aksiyon

Filmde, fiziksel ve zihinsel sağlığına odaklanmak için bir yıl önce işi bırakmış, ancak eski sevgilisi Jody Moreno tarafından yönetilen yüksek bütçeli bir stüdyo filminin yıldızının kaybolmasıyla tekrar göreve çağrılan Colt Seavers’i izliyoruz. Filmde acımasız yapımcı Gale, yıldız Tom Ryder'ın kaybolmasını stüdyo ve medyadan gizlemeye çalışırken; Colt, Jody'yi geri kazanmak için filmin en çılgın aksiyon sahnelerini gerçekleştirir. Ancak kayıp yıldızın etrafındaki gizem derinleştikçe, Colt kendini bir dublörün yüzleştiği herhangi bir tehlikeden çok daha karanlık bir suç komplosunun içinde bulur.

Yönetmen: David Leitch
Oyuncular: Ryan Gosling, Aaron Taylor-Johnson, Emily Blunt

Bilet Al

 

 

Rekabet

Tür: Romantik

Film, yaşadığı sakatlık sonrası tenisi bırakmak zorunda kalan ve koçluk kariyerine başlayan Tashi'nin kendisini içerisinde bulduğu aşk üçgenini konu ediniyor.

Yönetmen: Luca Guadagnino
Oyuncular: Zendaya  Josh O'Connor, Mike Faist

Bilet Al

 

 

Cadı

Tür: Gerilim

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın aynı adlı romanından uyarlanan film, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküş günlerinde, genç bir dul olan Fikriye’nin zorla evlendirildiği Naşit Nefi Efendi ve yaşadığı köşk hakkındaki cadı söylentilerinin ardındaki gizemi çözmeye çalışırken gelişen olayları konu ediniyor.

Yönetmen: Erman Bostan
Oyuncular: Çağdaş Onur Öztürk, Buse Meral, Furkan Andıç

Bilet Al

 

 

Meraklı Kedinin 10 Yaşamı

Tür: Animasyon

Şımarık ve bencil bir kedi olan Beckett, ne kadar şanslı bir hayata sahip olduğunun farkında değildir. Dünyadaki arıları kurtarmak için deneyler yapan, tatlı ve çalışkan sahibi Rose’un aksine Beckett’ın hayatı sadece yiyerek ve yatarak geçmiştir. Bir gün 9.canını da kaybedince, eski hayatına geri dönebilmek için yeniden şans ister. Sempatikliği sayesinde bunu başarır, dünyaya geri döner ancak her seferinde farklı bir hayvan olarak.

Yönetmen: Christopher Jenkins

Bilet Al

 

 

Kung Fu Panda 4

Tür: Animasyon

Ejderha Savaşçı Po’yu, eşsiz cesareti ve çılgın dövüş sanatları yetenekleriyle kötü adamları alt ettiği ölüme meydan okuyan üç maceradan sonra, kader yeniden çağırır...

Yönetmen: Stephanie Stine, Mike Mitchell
Oyuncular: Jack Black

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk

Tür: Macera

Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk, insanlık tarafından yeni keşfedilen mistik yeraltı dünyasının iki devi Kong ve Godzilla'nın, bu kez hem insanlığın hem de kendilerinin varlığını tehdit eden bir tehlikeye karşı birleşmelerini konu ediniyor.

Yönetmen: Adam Wingard
Oyuncular: Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Dan Stevens

Bilet Al

 

 

*Furiosa: Bir Mad Max Destanı

Tür: Macera

Dünya çökerken, genç Furiosa Nice Annelerin Yeşil Diyarı’ndan kaçırılır ve Savaş Lordu Dementus liderliğindeki büyük bir Motorcu Sürüsü'nün eline düşer. Çorak Topraklar'da ilerlerken, Ölümsüz Joe'nun başkanlık ettiği Kale'ye gelirler. İki diktatör egemenlik için savaşır. Bu sırada Furiosa eve dönüş yolunu bulmak çabalarken birçok sınavdan sağ çıkmak zorundadır.

Yönetmen: George Miller
Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Tom Burke, Chris Hemsworth

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

*Şeytan Tohumları

Tür: Korku

Edward, kız arkadaşıyla birlikte köklerinde saklı olan gizemi çözmek için Portekiz'in gizemli dağlarına doğru bir yolculuğa çıkar. Bu seyahat, onu uzun zamandır görmediği annesi ve ikiz kardeşiyle buluşturacaktır. Yıllar sonra yeniden bir araya gelen aile, ilk başta sevgi dolu bir atmosferde geçmişin acısını unutmaya çalışır. Fakat bu ev, Edward'ın hayal ettiği gibi masum bir yer değildir.

Yönetmen: Gabriel Abrantes
Oyuncular: Anabela Moreira, Brigette Lundy-Paine, Carloto Cotta

Bilet Al

 

 

*Keçigiller

Tür: Animasyon

Ormanın kalbinde bir savaş! Shuai Jiao Ninja öğrencileri, aç kurt ve çetesine karşı antik dövüş sanatlarını kullanarak barışı savunuyor.

Yönetmen: Farzad Dalvand, Kianoush Dalvand

Bilet Al

Bilet Al

Bilet Al

 

 

0 Yorum

Yorum Yap