• Samsun
  • Son Güncelleme 20:27
Emekli İkramiyeleri Bugünden İtibaren Hesaplara Aktarılıyor Görseli
EKONOMİ

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Emeklilerin Bayram İkramiyesi Ödemeleri Bugün Başlıyor
Yaklaşık 12 milyon emeklinin 2022 yılı Ramazan Bayramı ikramiyeleri bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlandı. İşsizlik sigortası, engelli maaşı ve yaşlılık aylığı ödemeleri de bayramdan önce hesaplara yatırılacak.


Emekliler için 27-29 Nisan tarihlerinde ödeneceği açıklanan Ramazan Bayramı ikramiyeleri, bugünden itibaren emeklilerin hesaplarına yatırılacak.
4/A'lı işçi emeklileri için maaş ödeme günleri 17 ve 21 Nisan tarihleri arasında olanların ikramiyeleri yarın, maaş ödemesi 22 ve 26 Nisan olanların ikramiye ödemeleri ise perşembe günü yapılacak.
4/B’li Bağ-Kur emeklileri için ise ödemeler cuma yapılacak. 4/C’li memur emeklileri için de hem bayram ikramiyeleri hem de Mayıs ayı aylıkları haftanın son iş günü ödenecek.
Ödemeler 1100 lira olarak emeklilerin hesaplarına yatırılacak. İşsizlik sigortası maaşı da cuma günü yatırılacak
Nisan ayına ilişkin işsizlik sigortası ödemeleri de Ramazan Bayramı nedeniyle öne çekildi, işsizlik sigortası maaşı cuma günü hesaplara yatırılacak.
IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara ödemeleri PTT üzerinden gerçekleştirilecek. Engelli maaşı ve yaşlılık aylığı ödemeleri de 29 Nisan'da yapılacak.

0 Yorum

Yorum Yap