• Samsun
  • Son Güncelleme 16:01
Büyükşehir Belediyesi 3 bin 46 esnafa destek verdi Görseli
EKONOMİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin geçen Mayıs ayında açıkladığı destek paketi kapsamında esnafa yapılan 1000 TL’lik yardımlar aralıksız sürüyor. Şuana kadar 3 bin 46 esnafa destek verildi. Maddi yardımların bayram sonrasında da devam edeceği belirtildi.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi pandemi nedeniyle kepenk kapatan esnafın yanında. Geçen Mayın ayında Büyükşehir Belediyesi ile Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (ESOB) arasında imzalanan esnafa pandemi desteği protokolü kapsamında 1000’er TL nakdi destek sağlanmaya başlandı.

Pandemi desteğinden yararlanmak isteyen esnaf, Samsun ESOB’a başvuru yaptığı başvurunun ardından destek alacak esnafların belirlenmesiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yardımlar verilen hesaplara aktarıldı.

Destek verilen esnafın 524’ü çay ocağı ve kahvehane işletmecisi

Pandemi süresince emlak istimlak, ulaştırma, aile ve sosyal hizmetler, mali hizmetler, destek hizmetleri, kültür ve SASKİ olmak üzere toplam 44 milyon 400 bin TL katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, açıklanan Kovid-19 destek paketi ile de esnafın yanında oldu.

Lokanta, erkek ve bayan kuaförü, çay ocağı, kahvehane ve kafeler başta olmak üzere birçok esnafa desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi şuana kadar merkez 4 ilçede 3 bin 46 esnafa destek ödemesi yaptı. Yapılan yardımların 524’ünü ise çay ocağı ve kahvehane esnafı oluşturdu.

Bayramdan sonra diğer ilçeler

Diğer ilçelerde de yaklaşık 4 bin 500 esnafın başvuruları Esnaf Odaları Birliği tarafından alındı. Başvuruların tasnif ve listelemesinin tamamlanmasının ardından bayram sonrası da bu ödemeler yapılacak.

Yorum Yap