• Samsun
  • Son Güncelleme 16:27
Yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Bakandan açıklama.. Görseli
EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı ile ilgili detayları açıkladı. 15 Şubat'ta köy okulları, 1 Mart'ta da yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurdu.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, düzenlediği basın toplantısında yüz yüze eğitime geçiş sürecinin ayrıntılarını paylaştı. Öğretmenler, öğrenciler ve velilerin merakla beklediği konuda geciş sürecini anlatan Bakan Selçuk şunları söyledi:
"Köy okullarımızı tüm kademelerde 15 Şubat'ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarını da tam zamanlı açma kararı verdik. 1 Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek. Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir. Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanmaktadır."

Yorum Yap