SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 21:02
TOBB Anaokulu için temel atıldı Görseli
EĞİTİM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 154 ilçede 154 yeni okul binası yapılmasını kapsayan projesi dahilinde Samsun’un Havza ilçesinde yapılacak olan anaokulu binasının temeli atıldı.


TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında imzalanan “Ulusal Eğitime Katkı Protokolü” ile TOBB tarafından 154 ilçede 154 yeni okul binası yapılmasını kapsayan projesi dahilinde Havza’da yapılacak olan anaokulu binasının temeli atıldı.


Havzanın Değirmenüstü Mahallesinde 2 bin 200 metrekare alanda bin 230 metrekare inşaat alına sahip, 2 katlı ve 6 derslikten oluşan TOBB Havza 25 Mayıs Anaokulu inşaat alanında temel atma çalışmalarını inceleyen Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yakup Akekin, Yönetim Kurulu Üyeleri Alper Gedik ve Recep Teber ile Oda Sekreteri Arif Altun yüklenici firma yetkililerinde bilgiler aldılar.


İncelemelerin ardından konuşan Akekin, “Okul, 154 ilçede 154 yeni okul binası yapılmasını kapsayan projesi dahilinde oda yönetimin girişimleri ile ilçeye kazandırıldı. Öncelikle ilçemizde bu desteği veren TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum. İlçemizin eğitim hayatına katkı sunacak olan okul binamız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

0 Yorum

Yorum Yap