• Samsun
  • Son Güncelleme 01:43
Online dil öğrenme oranı artıyor Görseli
EĞİTİM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Online dil öğrenme oranı yapılan bir araştırmaya göre 2021’den 2027’ye kadar yüzde 18.7 büyüyecek.

İngilizce, İspanyolca ve Çince, araştırmalara göre dünyanın en çok konuşulan dili olmaya aday gösterilse de yabancı dil olarak İngilizce öğrenmeyi tercih edenlerin sayısı oldukça yüksek.

Meticulous Research tarafından yapılan bir araştırma, dünya çapındaki 1.8 milyar dil öğrencisinin yüzde 77’sinin İngilizce öğrencileri olduğunu ortaya koydu. Pek çok konuda olduğu gibi yabancı dil öğrenimi de giderek online platformlara kayıyor. Aynı araştırmaya göre, online dil öğrenme pazarı 2021’den 2027’ye kadar yıllık ortalama yüzde 18.7 büyüyerek 21.2 milyar dolara ulaşacak.

 Görseli Ana sınıfında bir baba öğretmen


Çocuklarının geleceğine yatırım yapmak isteyen ebeveynler, erken yaşta dil öğrenmeye başlamaları için tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de online platformlara yöneliyor.

Yarım milyondan fazla aile tarafından tercih ediliyor

Novakid Online İngilizce Okulu Türkiye Direktörü Erhan Oduncu, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Dijital çağda birden fazla dil bilmenin önemi giderek artıyor. Birçok aile çocuklarının erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlaması için kursları araştırıyor ve online derslere yöneliyor. Novakid olarak 45 ülkedeki yarım milyondan fazla ailenin 4-12 yaş grubundaki çocuklarına hizmet veriyoruz. Çocukların kolayca İngilizce öğrenebilmeleri için mekan zorunluluğunu ortadan kaldırarak hem online hem de kişiselleştirilmiş eğitim deneyimi fırsatı sunuyoruz.”

Yorum Yap