• Samsun
  • Son Güncelleme 15:59
Milli Eğitim Bakanı Özer’den aşı açıklaması Görseli
EĞİTİM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İki doz aşı olan ya da hastalanıp bağışıklık kazanan öğretmen oranının yüzde 86 olduğu açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Sağlık Bakanlığının önerileri çerçevesinde oluşturulan rehberler kapsamında eğitim sürecinin yönetildiğini belirtti.

Okulların temizlik, dezenfektan, maske gibi tüm ihtiyaçlarının giderildiğini vurgulayan Bakan Özer, “Herhangi bir sınıfta iki vaka olması durumunda yüz yüze sınıf bazlı ara veriliyor. Ara verilen sınıflar 14 gün sonra yüz yüze eğitime kaldığı yerden devam edecek. Ayrıca 14 gün ara verildiği zaman öğrencileri de kendi başlarına bırakmıyoruz.

Hazırlamış olduğumuz dijital platformlar üzerinden canlı ders öğretmenleri tarafından yapılıyor. Aynı zamanda ihtiyacı olan öğrencilere de tabletleri ücretsiz olarak kendilerine veriliyor.

6 Eylül itibarıyla 45 sınıfımızı yüz yüze eğitime ara vermiştik, pazartesi günü itibarıyla 45 sınıf yüz yüze eğitime başladı.

Yüz yüze eğitim devam ediyor

Yine salı günü itibarıyla yüz yüze eğitime ara veren 50 sınıf, tekrar yüz yüze eğitime başladı.

Çarşamba günü 63 sınıf yüz yüze eğitime tekrar döndü. Perşembe günü 40 sınıf yüz yüze eğitime geri döndü. Şu anda bugün sabah itibarıyla 6 Eylül haftasındaki yüz yüze eğitime ara veren 198 sınıfımız yüz yüze eğitime kaldığı yerden devam ediyor."

Milli Eğitim Bakanı
Okullarda yüz yüze eğitim sürüyor.

Bakan Özer, bu süreçteki en büyük avantajın öğretmenlerin aşılanma oranları olduğunu dile getirdi. Öğretmenlerin aşılanma oranları hakkında da bilgi veren Milli Eğitim Bakanı Özer, şunları kaydetti:

"Şu anda eğitim sistemimiz içerisinde 1.2 milyon öğretmenimiz hizmet vermekte. Bu öğretmenlerimizin yüzde 92'si en az bir doz aşı oldu. İki doz aşı olan ya da hastalanıp bağışıklık kazanıp antikor oluşturan öğretmen oranımız da yüzde 86.

Milli Eğitim Bakanı : Avrupa ülkelerinden daha yüksek

Bu oranlar çoğu kıta Avrupası'ndaki ülkelerden çok daha yüksek. Dolayısıyla şu anda eğitimin yüz yüze devam etmesindeki en büyük avantajımıza öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının çok yüksek olması, hatta Türkiye ortalamalarının da çok üzerinde olması oluşturuyor.

Onun için tüm öğretmenlerimize bu süreçteki katkıları ve desteklerinden dolayı en içten şükranlarımı sunuyorum."

Yorum Yap