• Samsun
  • Son Güncelleme 12:52
Başkan Demir, çocuklarla birlikte film izledi Görseli
EĞİTİM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait ‘Bilim Samsun’ tarafından düzenlenen ‘Sandalyeni Al Gel’ sinema gecesi etkinliği devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de katıldığı etkinlikte çocuklar ile anne ve babaları beyaz perdede animasyon film izleyip, keyifli zaman geçirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Çocuklarımız için yaptığımız her çalışmada her etkinlikte özel hassasiyet gösteriyoruz. Türkiye’nin yarınları olan çocuklarımızın her alanda geleceğe hazır bir şekilde yetişmeleri için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, SASKİ Genel Müdürlüğü’nün yanında yer alan, yaklaşık 24 bin metrekare alan üzerinde oluşturduğu Kent Park, içinde yaptığı ve geçen 28 Şubatta faaliyete geçen ‘Bilim Samsun’u tanıtmak ve daha çok insanın haberdar olmasını sağlamak amacıyla bir dizi etkinlik düzenleniyor. Bu kapsamda Bilim Samsun tarafından düzenlenen ‘Sandalyeni Al Gel’ sinema gecesi programı ise devam ediyor. Yaklaşık bin kişinin katıldığı sinema gecesinde anne ve babalarıyla birlikte gelen çocuklar beyaz perdede ‘Rafadan Tayfa Göbeklitepe’ animasyon filmini izledi. Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çocuklar ve aileleriyle sohbet ettikten sonra birlikte animasyon filmi izledi. Vatandaşlara patlamış mısır ikram edildi.

 

‘ÖZEL HASSASİYET GÖSTERİYORUZ’
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çocukları için yapılan her çalışmaya her etkinliğe özel hassasiyet gösterdiklerini belirterek “Türkiye’nin yarınları olan çocuklarımızın her alanda geleceğe hazır bir şekilde yetişmeleri için çalışmaya devam ediyoruz. Bilim Samsun’da TEKNOFEST Karadeniz’e ev sahipliği yapan şehrimizde hayata geçirdiğimiz çok önemli bir eğitim yatırımı. Müfredatı T3 Vakfı belirliyor biz belediye olarak işletiyoruz.

6-14 yaş grubunda kentimizde buraya getirmediğimiz çocuk kalmasın istiyoruz. Yaz döneminde de Bilim samsun çalışmaya devam ediyor. Bu tür etkinlikler hem çocuklar hem de anne ve babaları için çok kıymetli. Bizde bu etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Ağustos sonuna kadar yaz programlarının devam edeceği belirtildi.

0 Yorum

Yorum Yap