• Samsun
  • Son Güncelleme 07:47
Başkan Demir : Bütün imkanlarımızla sizin yanınızdayız Görseli
EĞİTİM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Başkan Demir, üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek, “Bütün imkanlarımızla biz sizin yanınızdayız” dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.

“Şehrimize ve Üniversitemize Hoş Geldin Arkadaşım” etkinliği kapsamında üniversite öğrencileri ile buluşuldu. OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Başkan Demir ve Rektör Prof.Dr. Ünal, Samsun’u anlattı.

üniversite öğrencileri

Başkan Demir : Üniversiteye kayıt yaptırmış olmak bir ayrıcalık

Büyükşehir Belediyesi’nin de her alanda üniversite ve öğrencilerinin yanında olacağını vurgulayan Başkan Mustafa Demir şunları söyledi:

“Üniversite hazırlığında yaşadığınız o heyecanları zorlukları tabii ki unutmayın. Üniversiteye kayıt yaptırmış olmak tabii ki bir ayrıcalık. Bu yorgunluğu da birazcık atın ama tabii başka bir şey de yapmak lazım.

Bu 4 yıllık üniversite imkanlarını, şehrin imkanlarını, ülkemizin topyekun olabildiğince ulaşabildiğiniz imkanlarına ulaşmaya gayret edin.

Ulaşamadığınız yerde aslında bu program devreye giriyor. Bütün imkanlarımızla biz sizin yanınızdayız.”

Rektör
OMÜ Rektörü Prof.Dr.Yavuz Ünal. (Fotoğrafta)

Rektör Ünal’dan öğrencilere tavsiye

Günümüzde diplomanın tercih edilen olma noktasında tek etken olmadığını belirten OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Akranlarınızın arasında belirgin bir şekilde öne çıkmak zorundasınız.

Değişen bir dünyada eğer siz kendinizi geleceğe hazırlamazsanız, özellikle de öğrenmeyi öğrenerek hayat boyu öğrenme safhasını kendinizde gerçekleştiremezseniz, üniversite hayatınızın 2. yarısına geldiğinizde başka şeyler düşünmeye başlayacaksınız.

En azından kendi adınıza kaygılanmaya başlayacaksınız. Üniversite hayatı, hayatınızın bir kampı olarak değerlendirmeniz gereken bir zaman dilimidir. Üniversite hayatı uzun gibi gözükebilir ama zaman çok hızlı geçecek.

O yüzden şu andaki her anı kaliteli bir şekilde yaşamak zorundasınız. Kaliteli bir şekilde değerlendirmek zorundasınız” ifadelerini kullandı.

Ardından Başkan Demir ve Rektör Ünal üniversite öğrencilerinin yönelttiği soruları yanıtladı.

üniversite öğrencileri

Yorum Yap