• Samsun
  • Son Güncelleme 21:17
Samsun Sağlık Müdürü Oruç’tan yılbaşı uyarısı Görseli
COVİD-19

Yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili önemli uyarılarda bulunan Samsun İl Sağlık Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, rehavete kapılmamak gerektiğini vurgulayarak, "Hep beraber yılbaşındaki 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında aşı öncesi virüse son darbemizi vuralım" dedi.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Çin'den gelen koronavirüs aşısıyla ilgili önemli gelişmelerin yaşandığı bugünlerde Samsun Sağlık İl Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Mehmet Ali Oruç, vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Özellikle yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma yasağıyla ilgili önemli mesajlar veren Oruç, şunları söyledi:
"Eylül-ekim döneminde vakalar düştü diyerek Samsun olarak bir kez rehavete kapıldık, bu rehavetin karşılığını hızla artan vaka sayılarımızla gördük. Sağlık çalışanlarımız, vatandaşlarımız hayatlarını kaybetti. Virüsün tuzağına bir kez düştük, ikinci kez bunu yapmayalım. Yılbaşındaki 4 günlük kısıtlama öncesindeki günlerde de, kendimize gönüllü karantina uygulayalım. Gerekmedikçe dışarı çıkmayalım. Evimize virüsü taşımayalım. Yeni yıla korona virüsten uzak bir şekilde girelim. Gelin hep beraber, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında, aşı öncesi virüse son darbemizi vuralım. İl olarak valiliğimiz önderliğinde, tüm belediyelerimiz ve kamu kurumlarımızla büyük bir mücadele gösterdik. Artık yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Yolun sonundaki ışık gözüktü. Bu son adımlarda hata yapmayalım. Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımız ve insanlarımızı hatırlayarak bunu yapalım. Aşı süreci tamamlanana kadar önümüzdeki birkaç ayı büyük bir dikkatle, maske-mesafe-el hijyeni kurallarına uyarak geçirelim. Rehavet en büyük düşmanımız. Zaman rehavete girme değil, önlemlere çok daha sıkı sarılma zamanı.”
Yılbaşı gecesi yakın konumlarda ya da aynı binada olup akrabalarıyla ya da aile dostlarıyla bir araya gelmeyi planlayan aileler olduğunu ifade eden Oruç, “Bu hareket virüsü eve davet edip, soframıza misafir etmekten başka bir anlama gelmeyecektir. Herkes akrabalarını, sevdiklerini, hep beraber mutlu oldukları günleri özledi. Ama bu dönem özlem giderme dönemi değil. Kurallara uyalım, önlemlerimizi alalım, virüsün bulaşma gücünü azaltalım. Bu yılbaşı, sessiz yılbaşı olsun ki, gelecek yıllarda yeni yıla daha mutlu, hastalıktan uzak sağlıklı bir şekilde girebilelim” dedi.

Yorum Yap