• Samsun
  • Son Güncelleme 06:51
Samsun'da zincirleme kaza: 23 araç birbirine girdi Görseli
ASAYİŞ

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun'da yola bir kamyondan mazot dökülmesi nedeniyle 23 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında aralarında çocukların da bulunduğu 21 kişi yaralandı.

Kaza, Samsun'un İlkadım ilçesi Tepecik Mahallesi Çevre Yolu üzerinde meydana eldi. İddiaya göre, otogar istikametinden Belediye Evleri istikametine seyir halinde olan bir kamyondan yola mazot döküldü.

trafik kazası

Bu sırada arkadan gelen araçlar yola dökülen mazottan kayarak zincirleme kaza meydana geldi. Aralarında tır, kamyon, kamyonet, hafif ticari araç ile otomobillerin de bulunduğu 23 araç birbirine girdi.

azada aralarında çocukların da bulunduğu 21 kişi yaralandı. Yaralılar, 112 ekipleri tarafından ambulanslarla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Gazi Devlet Hastanesi ve özel hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazadan dolayı yol araç trafiğine kapandı. Trafik ekipleri yolu trafiği açmak için çalışma başlattı.

trafik kazası

 

Kaza sonrası hastaneye kaldırılan yaralıları ziyaret eden Samsun Valisi Zülkif Dağlı, kazazedelerin sağlık durumu hakkında bilgi aldı, 'geçmiş olsun' dileklerinde bulundu.

“23 aracın içinde çocuklarda vardı”

Hastane çıkışı açıklamalarda bulunan Vali Dağlı, “Hepimize geçmiş olsun. Ankara-Ordu karayolumuzun Eğitim Araştırma Kavşağı’nın hemen yakınında 23 aracımızın karıştığı zincirleme bir kaza meydana geldi. Şu anda 21 yaralımız var. Hiçbirinin hayati tehlikesi yoktur. Ayaktan tedavi edildiler. Taburcu edilenler var. Müşahedeyi bekleyenler var. Şu anda yol tamamen temizlendi.

Samsun

Trafiğe açıldı. Bir tehlikemiz kalmadı. Yaralılarımızın tamamına acil şifalar diliyorum. Sıkıntılı bir durumları yok. 23 tane aracın içinde çocuklarımız da vardı. Biraz önce çocuklarımızı da gördük. Hiçbir sıkıntı arz edecek durum yoktur” diye konuştu.

kaza

Vali Dağlı'nın hastane ziyaretine İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üy. Muhammet Ali Oruç eşlik etti.

Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

trafik kazası

Yorum Yap